Czy warto kupić ubezpieczenie na podróż samolotem?

Czy warto kupić ubezpieczenie na podróż samolotem?

Zakup ubezpieczenia na podróż samolotem jest dobrym pomysłem, ale istnieje wiele rozważań przed zakupem. Niektóre z tych rozważań obejmują pokrycie medyczne, pokrycie bagażu i politykę anulowania.

Anulowanie z jakiegokolwiek powodu

Zakup ubezpieczenia Cancel For Any Reason (CFAR) to świetny sposób na ochronę bezzwrotnej podróży. Zanim jednak je kupisz, musisz zrozumieć, jak działa. CFAR jest rodzajem dodatkowego pokrycia, które może pomóc w uzyskaniu zwrotu kosztów z jakiegokolwiek powodu, dla którego będziesz musiał odwołać podróż. Działa jako dodatkowa polisa ubezpieczeniowa, którą można kupić jako dodatek do standardowego planu ubezpieczenia podróżnego.

Koszt CFAR zależy od dostawcy. Zazwyczaj ubezpieczenie kosztuje do 40% więcej niż standardowy plan. Jednak dodatkowe pokrycie może być warte tych kosztów. CFAR chroni Cię, jeśli musisz odwołać podróż z powodu choroby, obrażeń, nagłego wypadku rodzinnego lub COVID-19.

Ubezpieczyciel, którego wybierzesz, powinien również oferować dobry poziom pokrycia medycznego w nagłych wypadkach. Na przykład ubezpieczenie TPG „Cancel For Any Reason” zawiera hub COVID, który umożliwia znalezienie informacji o koronawirusach.

Oprócz pomocy w odzyskaniu części kosztów, CFAR chroni Cię również przed koniecznością zapłacenia dodatkowej składki. Większość planów zwróci Ci procent ubezpieczonej kwoty podany w polisie. Na przykład, Twój plan może zwrócić Ci 50% kosztów podróży.

Koszt ubezpieczenia Cancel For Any Reason może się różnić w zależności od celu podróży i wieku. Większość polis wymaga wykupienia pokrycia w ciągu 14 do 21 dni od początkowej wpłaty za wycieczkę. Należy również upewnić się, że ubezpieczenie obejmuje całą kwotę podróży. Niektóre plany nie zwrócą Ci żadnych kosztów bezzwrotnych, więc musisz wziąć to pod uwagę.

Dodatek Cancel For Any Reason jest dostępny w wielu planach ubezpieczeń podróżnych, w tym TPG i Travel Guard. Ci dostawcy oferują świetną wartość za pieniądze.

Pokrycie medyczne

Posiadanie odpowiedniego pokrycia medycznego podczas podróży samolotem to dobry pomysł. Nigdy nie wiadomo, kiedy może dojść do wypadku lub innego nagłego zdarzenia medycznego. Jeśli tak się stanie, Twoja polisa ubezpieczeniowa może nie pokryć kosztów. Jeśli jednak posiadasz ubezpieczenie, może ono pomóc Ci w pokryciu kosztów leczenia.

Należy pamiętać, że typowy plan ubezpieczenia zdrowotnego nie wykracza poza granice kraju. Ponadto bariery walutowe mogą utrudniać uzyskanie wysokiej jakości opieki zdrowotnej za granicą.

Jeśli będziesz musiał złożyć wniosek, powinieneś pamiętać o zachowaniu całej potrzebnej dokumentacji. Dobrze jest również powiadomić firmę ubezpieczeniową o wszelkich problemach.

Niektórzy ubezpieczyciele oferują wielojęzyczne infolinie medyczne, które mogą skierować Cię do lokalnej służby zdrowia. Są one szczególnie pomocne w krajach zagranicznych, gdzie bariery językowe mogą utrudniać dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej.

Dla podróżnych, którzy planują więcej niż jedną podróż w roku, zakup rocznej polisy może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Plan wieloprzejazdowy jest szczególnie przydatny, jeśli planujesz odwiedzić to samo miejsce podczas kilku podróży.

Niektóre plany ubezpieczeń podróżnych pokrywają również udział własny. Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre plany dotyczą tylko wypadków w samolotach, podczas gdy inne są bardziej wszechstronne.

Kolejną korzyścią z posiadania ubezpieczenia jest spokój ducha. Twoja firma ubezpieczeniowa może zorganizować usługi awaryjne, takie jak tłumacz lub doradca medyczny. Dobrym pomysłem jest również sporządzenie listy wszystkich przedmiotów, które zabierzesz ze sobą w podróż. Dobrze jest też mieć pod ręką numer telefonu do miejscowej placówki.

Najlepszą rzeczą w posiadaniu podróżnego ubezpieczenia medycznego jest to, że może ono zapewnić spokój ducha. Może ono zapobiec pozostawieniu Cię w zagranicznym szpitalu na długi okres czasu. Może również pomóc Ci uniknąć wysokich kosztów leczenia.

Ubezpieczenie bagażu

Zgubienie bagażu może zrujnować wakacje. Na szczęście można się zabezpieczyć, wykupując ubezpieczenie bagażu. Pokryje ono koszty zagubionego, zniszczonego lub skradzionego bagażu.

Istnieją dwa główne rodzaje ubezpieczenia bagażu. Po pierwsze, ubezpieczenie obejmuje bagaż rejestrowany. Zakres ubezpieczenia jest zazwyczaj mniejszy w przypadku podróży międzynarodowych. Należy przeczytać drobny druk.

Innym rodzajem ubezpieczenia bagażu jest ubezpieczenie zawarte w polisie ubezpieczeniowej na czas podróży. Tego typu polisy zazwyczaj posiadają udział własny. Udział własny to maksymalna kwota, którą muszą Państwo zapłacić z własnej kieszeni, zanim firma ubezpieczeniowa zacznie pokrywać koszty zagubionego lub skradzionego bagażu.

Podróżni powinni prowadzić listę swoich przedmiotów w bagażu. Powinni również robić zdjęcia swoich przedmiotów przed i po ich spakowaniu. Zdjęcia te pomogą firmie ubezpieczeniowej ustalić, co znajdowało się w ich torbach.

Podróżni powinni również przechowywać paragony za zakupy dokonane w trakcie procesu zgłaszania roszczenia. Dobrym pomysłem jest również zachowanie lokalnych informacji kontaktowych. Jeśli bagaż zostanie zgubiony lub skradziony, ważne jest, aby złożyć raport na policji.

Branża ubezpieczeń turystycznych rozwija się i wdrażane są nowe technologie. Istnieją nawet wielojęzyczne infolinie medyczne, które mogą skierować podróżnych do lokalnych usług opieki zdrowotnej.

Należy również sprawdzić swój udział własny w ubezpieczeniu domu przed zgłoszeniem roszczenia. Może on być wyższy niż się Państwo spodziewają. Ważne jest również sprawdzenie podlimitów ubezpieczenia wynajmu. Jeśli posiadają Państwo rzeczy o dużej wartości, mogą Państwo chcieć kupić osobne ubezpieczenie podróżne.

Najlepsze plany ubezpieczeń podróżnych zawierają co najmniej $2,500 na pokrycie strat bagażowych. Udział własny może być tak niski jak 50$ lub tak wysoki jak 100$.

Ubezpieczenie od przypadkowej śmierci i rozczłonkowania

Niezależnie od tego, czy podróżują Państwo samolotem, czy samochodem, ubezpieczenie od przypadkowej śmierci i rozczłonkowania może ochronić Państwa przed finansowymi kosztami wypadku. Ubezpieczenie od przypadkowej śmierci i rozczłonkowania jest dostępne u wielu ubezpieczycieli i może być zakupione jako samodzielna polisa lub jako dodatek do polisy na życie.

Ubezpieczenie na wypadek śmierci i rozczłonkowania jest stosunkowo niedrogim sposobem na uzyskanie dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej na życie. Można również rozważyć taką polisę, jeśli często podróżujemy lub wykonujemy zawód wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie wypłaci zryczałtowaną kwotę osobie uposażonej, kiedy umrzesz w wyniku wypadku. Świadczenie to może być dodane do polisy ubezpieczenia turystycznego i pokryje koszty podróży, transportu naziemnego oraz pochówku lub repatriacji zwłok.

Kwota, którą otrzymasz z tytułu rozczłonkowania zależy od rozmiaru straty. Częściowe świadczenie może zostać przyznane za utratę przydatku lub części ciała, natomiast pełne świadczenie zostanie przyznane za utratę kończyny. Tabela strat pokaże Ci, ile otrzymasz za każdy rodzaj straty.

Maksymalna wysokość świadczenia z polisy AD&D travel accident różni się w zależności od ubezpieczyciela. Niektóre plany wypłacą maksymalną kwotę na całe życie, podczas gdy inne oferują maksymalną kwotę 250 000 USD na pojedynczą podróż.

Ubezpieczenie od przypadkowej śmierci i rozczłonkowania jest ważnym elementem ochrony Twojej rodziny. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często podróżują, ponieważ wypadki mogą zdarzyć się wszędzie. Podróżowanie może być doświadczeniem łagodzącym stres, ale może być również ryzykowne. Możesz wybrać podróż do obszarów, które są bardziej ryzykowne lub podróżować do miejsca, które jest bardziej znane.

Wyłączenia

Biorąc pod uwagę, że ubezpieczenie podróży lotniczych jest towarem, większość polis jest wystarczająco kompleksowa, aby zaspokoić Twoje eskapady. Co więcej, większości z nich towarzyszy 24-godzinna infolinia. Wreszcie, większość zawiera kilka sztuczek, takich jak zgrabny mały portfelik.

Kompleksowa polisa zawiera standardowe potrącenia za bagaż rejestrowany. Dodatkowo, niektórzy ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie nadwyżki wartości bezpośrednio od linii lotniczej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz podjąć wysiłek w dobrej wierze, aby kontynuować swoją podróż. Jest to najlepszy sposób, aby uniknąć konieczności wydawania pieniędzy z kieszeni w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniego ubezpieczenia jest rozejrzenie się. Można to zrobić, patrząc na firmy ubezpieczeniowe w swojej okolicy, lub sprawdzając, czy pracodawca oferuje pokrycie. Jeśli wybierasz się w podróż do egzotycznego miejsca, dobrym pomysłem może być przyjrzenie się polisie ubezpieczeniowej dla miejsc docelowych. Ten rodzaj pokrycia może być nieco kosztowny, ale może być wart swojej ceny.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz zrobić swoje due diligence, a nie tylko kupić pierwszą politykę, że widzisz. To pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotów z zakupem złej polityki i utknąć z rachunkiem. Ponadto, możesz rozważyć zakup dodatkowego pokrycia, jeśli masz członka rodziny, który jest podatny na komplikacje medyczne, lub jeśli masz wcześniej istniejące warunki. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli planujesz rodzinne wakacje.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że powinieneś być świadomy wyłączeń w swojej polisie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, pieniądze i wiele kłopotów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *