Ubezpieczenie smartfona – czy warto?

Ubezpieczenie smartfona - czy warto?

Zainwestuj w dobrej jakości etui ochronne. Rozważ również plan rozszerzonej gwarancji. Rozważ udział własny i porównaj ceny.

Zainwestuj w wysokiej jakości etui ochronne

Inwestycja w wysokiej jakości etui ochronne do smartfona może zapewnić Ci spokój ducha, a także ochronę wyglądu i funkcjonalności Twojego urządzenia. Odpowiednie etui zapewni Ci ochronę przed upadkami, kurzem, brudem i zadrapaniami, nie zniekształcając przy tym wyglądu i funkcjonalności Twojego telefonu.

Ważne jest, aby wybrać etui, które zapewnia dobrą ochronę, a jednocześnie jest wystarczająco lekkie, aby wygodnie się je trzymało. Jeśli pracujesz w branży, która wymaga dużo pracy fizycznej, możesz wybrać etui wykonane z cięższych materiałów.

Pierwszą rzeczą, której musisz szukać w etui, jest osłona ekranu ze szkła hartowanego. Ochroni ona Twój telefon przed bezpośrednimi uderzeniami i jest bardziej skuteczna niż plastikowe ochraniacze ekranu.

Kolejną cechą, którą będziesz chciał mieć jest kickstand. Kickstand pomoże Ci korzystać z telefonu bez konieczności trzymania go. Możesz również użyć podstawki, aby podeprzeć telefon do oglądania filmów lub programów strumieniowych. Możesz również zakupić etui z metalowym zapięciem, które pozwoli Ci na przenoszenie ważnych przedmiotów, takich jak karty znaczków.

Kiedy kupujesz etui, będziesz chciał również rozważyć, jak dobrze pasuje ono do Twojego telefonu – cytat ten pochodzi od redaktora strony americanbull.pl. Nie chcesz, aby etui było zbyt duże, nieporęczne lub miało źle dopasowane wycięcia. Warto również poszukać etui, które jest trwałe i przetrwa wiele upadków.

Jeśli szukasz najlepszego etui do swojego telefonu, zastanów się, czy potrzebujesz etui twardego czy miękkiego. Twarde futerały zapewniają lepszą ochronę. Możesz również rozważyć etui wykonane z materiałów ulegających biodegradacji, takich jak koral.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę jakość ekranu telefonu. Jeśli masz wysokiej klasy smartfon, mądrze jest zainwestować w protektor ekranu. Są one świetnym sposobem na ochronę telefonu przed zarysowaniami, ale nie zapewniają pełnej ochrony ekranu.

Jeśli szukasz etui, które dobrze spełnia swoje zadanie i nie jest kompletnym zdzierstwem, szukaj etui, które jest wykonane z trwałych materiałów, jest dobrze zaprojektowane i zawiera podstawkę. Najlepsze futerały nie są drogie. W rzeczywistości mogą kosztować zaledwie 1$.

Kup protektor ekranu

Zakup protektora ekranu to świetny sposób na ochronę telefonu przed zarysowaniami. Istnieje kilka różnych typów ochraniaczy, z których każdy jest przeznaczony do ochrony różnych aspektów ekranu.

Termoplastyczny poliuretan (TPU) jest cienkim, lekkim i elastycznym ochraniaczem ekranu, który jest bardziej odporny na uszkodzenia niż szkło. Używanie ściągaczki do usuwania nadmiaru wody może również pomóc w ochronie ekranu. PET to cienki, lekki i gładki plastik, który jest mniej widoczny niż TPU. Jest to najmniej kosztowny z plastikowych ochraniaczy ekranu i oferuje najmniejszą ochronę.

Jeśli masz pracę, w której musisz wziąć swój telefon na zewnątrz, możesz rozważyć wzmocnioną obudowę. Ten rodzaj osłony ekranu ma za zadanie chronić telefon przed zarysowaniami i uderzeniami, dzięki czemu jest on bardziej odporny na uszkodzenia.

Skala twardości Mohsa służy do pomiaru wytrzymałości materiałów. Diamenty, na przykład, mają 10 stopni w skali, podczas gdy talk ma 1 stopień. Nawet szkło Gorilla Glass firmy Corning, najtwardsze dostępne szkło, może zostać zarysowane przez zwykłe minerały znajdujące się na szlakach turystycznych.

Jeśli chcesz, aby Twój telefon wyglądał i funkcjonował dobrze, możesz rozważyć zakup protektora ekranu z ubezpieczeniem smartfona. Wielu przewoźników oferuje roczny plan, który obejmuje zgubione lub skradzione urządzenia. Oferują oni również zniżkowe wymiany ekranu. Jeśli często upuszczasz swój telefon, może być konieczna jego naprawa, która może być kosztowna.

Większość producentów telefonów używa protektora ekranu wyprodukowanego przez firmę Corning, zwanego Gorilla Glass. Ten rodzaj ekranu jest odporny na zarysowania, ale nadal może być zarysowany przez piasek, klucze lub rzadkie metale. Jeśli planujesz kupić ochraniacz ekranu z ubezpieczeniem smartfona, szukaj takiego, który wykorzystuje Gorilla Glass.

Niektórzy producenci robią ochraniacze ekranu, które są zaprojektowane tak, aby trzymać się smaru z palców, co może pomóc w ochronie ekranu. Jednak nadal należy uważać, aby nie upuścić telefonu do wody lub nosić go w torbie, która zawiera piasek. Luźna zmiana w torebce również może porysować szkło.

Ochraniacze ekranu nie są konieczne dla każdej osoby. Niektórzy wolą korzystać z etui. Jednak jest wiele osób, które nadal chcą mieć ochraniacz ekranu.

Rozważ plan rozszerzonej gwarancji

Niezależnie od tego, czy kupiłeś nowy telefon, czy rozważasz modernizację swojego obecnego smartfona, będziesz chciał rozważyć plan rozszerzonej gwarancji. Plany te mogą zapewnić dodatkową ochronę, w tym naprawy i wymiany, w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać porównując plany ubezpieczeniowe dla smartfonów jest to, co jest objęte każdym planem. Niektóre plany zapewniają pokrycie przypadkowego uszkodzenia i kradzieży, podczas gdy inne nie. Niektóre plany zapewniają również naprawy mechaniczne i wyczerpanie baterii.

Rozszerzona gwarancja to przedłużenie gwarancji producenta, zazwyczaj na rok lub dłużej od daty zakupu. Większość z tych gwarancji wiąże się z dodatkową opłatą. Dobrym pomysłem jest zbadanie opcji przed zakupem planu, zwłaszcza jeśli rozważasz drogi telefon.

Kilka firm oferuje rozszerzone gwarancje, a ich zakres może się znacznie różnić. Sprawdź, na ile roszczeń będziesz pokryty, jaki jest udział własny i czy są opłaty za usługi. Wysoki udział własny może również ograniczyć pokrycie kosztów naprawy.

Porównując plany ubezpieczenia smartfona, warto zwrócić uwagę na długość gwarancji i wysokość udziału własnego. Dłuższy plan może być korzystniejszy dla osób, które regularnie aktualizują swój telefon lub chcą go zatrzymać na jak najdłuższy czas. Jeśli zdecydujesz się na zakup rozszerzonej gwarancji, powinieneś sprawdzić recenzje online, aby zobaczyć, czy plan jest tego wart.

Najlepszym sposobem na określenie, który plan jest dla Ciebie odpowiedni, jest przyjrzenie się szczegółom pokrycia, długości planu i obsłudze klienta przez firmę. Jeśli nie jesteś zadowolony z obsługi lub masz pytania dotyczące planu, możesz skontaktować się z firmą. Więcej informacji na temat planu rozszerzonej gwarancji można znaleźć, sprawdzając opinie w Internecie i czytając drobny druk.

Jeśli szukasz planu ubezpieczenia smartfona, prawdopodobnie najlepiej kupić go od dobrej marki. Zminimalizuje to szansę na konieczność płacenia za naprawy przez kilka lat.

Najlepszy plan gwarancyjny dla Twojego telefonu to prawdopodobnie ten, który ma niski udział własny i nie wymaga płatności z góry. Będziesz mógł korzystać z telefonu w trakcie jego naprawy.

Porównaj udział własny

Posiadanie ubezpieczenia to świetny sposób na ochronę telefonu przed potencjalnymi problemami. Jednak zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie smartfona, ważne jest, aby porównać odliczenia i składki.

Plany ubezpieczeniowe dla telefonów komórkowych są oferowane przez operatorów bezprzewodowych i zewnętrzne miesięczne usługi subskrypcyjne. Istnieją dwa główne rodzaje: plany producenta i plany sprzedawcy detalicznego. Większość planów przewoźnika wymaga pokrycia w ciągu 30 do 60 dni od zakupu, podczas gdy plany detaliczne pozwalają na dodatki w dowolnym momencie.

Plany przewoźnika bezprzewodowego zazwyczaj kosztują od 50 do 200 dolarów rocznie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie są Twoje opcje pokrycia, możesz porównać plany online na Wirefly. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia zarówno dla detalistów i planów przewoźnika, w tym deductible dla każdego roszczenia. Niektórzy przewoźnicy oferują zniżkę na udział własny, jeśli nie złożysz roszczenia. Ponadto, przewoźnicy mogą zwrócić koszty naprawy lub wymiany telefonu. Należy jednak pamiętać, że jeśli wymienimy telefon na inny model, firma ubezpieczeniowa może zwrócić nam tylko różnicę między starym a nowym telefonem.

Jeśli zakupisz telefon od operatora bezprzewodowego, Twój plan zazwyczaj będzie posiadał gwarancję producenta przez pierwszy rok. Jednak udział własny w planie dla przewoźnika bezprzewodowego może być wyższy niż w przypadku innych rodzajów ubezpieczeń. Udział własny może wynosić nawet kilkaset dolarów, co oznacza, że jeśli trzeba będzie złożyć wniosek, zapłacimy z własnej kieszeni. W niektórych przypadkach firma ubezpieczeniowa może dostarczyć Ci w zamian odnowiony telefon. Jeśli nie chcesz kupować ubezpieczenia, rozważ użycie ochronnych futerałów i sprzętu, aby chronić swój smartfon przed uszkodzeniem.

Jeśli jesteś fanem firmy Samsung, możesz rozważyć program Samsung Care+. Program ten obejmuje przypadkowe uszkodzenia i kradzież. Ponadto jest on przeznaczony wyłącznie dla iPhone’ów, więc zostaniesz objęty ochroną w przypadku uszkodzenia lub kradzieży, które wystąpią w Twoim iPhone’ie.

Jeśli szukasz bardziej przystępnej opcji, rozważ program Google Preferred Care. Ten program wymaga wysyłania napraw pocztą, ale możesz zgłosić tylko dwa roszczenia w ciągu roku. Możesz również uzyskać pokrycie w dowolnym momencie z AKKO.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *